neděle 9. května 2010

Volkswagen rocks! - aneb shánět kombíka ve Státech není taková legrace


Po téměř čtyřech letech v USA jsme si řekli, že bez auta už to dál nepůjde. A k radosti mnohých u nás doma jsme zůstali věrni koncernu z Vlkohradu.

Volkswagen zoom

Shánět ojetého kombíka ve Státech dá trochu práce, protože se v posledních deseti letech prakticky přestaly prodávat. Mladí lidé si klasický kombík nevyberou a americkým rodinám přijde malý, takže si kupují SUV nebo minivany. Na trhu s ojetými auty se tak kombíky prakticky nevyskytují - a více než polovina z těch, které na trhu jsou, jsou Passaty (tedy alespoň v té kategorii, ve které se pohybujeme my).

Ale všechno dobře dopadlo. V pátek odpoledne jsme prošli internet, vytipovali auta, v sobotu ráno jsme vyrazili a odpoledne jsme už autem jeli domů.

Dvě věci stojí za zmínku:

1) Všechno probíhá bez zbytečné byrokracie. Dealerovi vypíšete šek a auto si rovnou odvezete. Dealer vyřídí papírování i nové SPZky. Nemusíte na policii ani na žádný jiný úřad.

2) Testovací jízdy jsou samozřejmostí, i když neprojevíte jasný zájem - okopírují si řidičák a někdo z prodejny s vámi jede na čtvrthodinovou projížďku. V bazaru, kde jsme si auto koupili, to zjednodušili ještě více - jen si okopírovali řidičák a dali nám klíče, ať se jedeme projet a vrátíme se, až si auto dostatečně vyzkoušíme.

Žádné komentáře:

Okomentovat