neděle 30. května 2010

Jak volili Češi v Chicagu a jinde v zahraničí


Tenhle příspěvek je spíše jen perličkou. Češi v zahraničí přispěli Jihočeskému kraji celkem více než 8 tisíci hlasy. Celkem bylo v Jihočeském kraji odevzdáno 333 tisíc platných hlasů, takže to výsledky zase až tak nezamíchá.

Volby v zahraničí dopadly dost odlišně - ale to se vzhledem k selekci voličů dalo předpokládat: TOP09 40%, ODS 27%, SZ 11%, ČSSD 6%, VV 5%, KDU-ČSL 4%, SPOZ 2%, KSČM 2%.
Nejzajímavější je samozřejmě Chicago. Na konzulátě bylo odevzdáno 58 hlasů: ODS 33%, TOP09 31%, SZ 10%, KDU-ČSL 9%, VV 3%, SSO 3%, KSČM 3% (samozřejmě, 3% jsou dva hlasy, takže žádné reprezentativní vzorky nehledejme :-)).

Prohlížení výsledků odhalí jiné statisticky bezvýznamné zajímavosti. Ve Vatikánu byly odevzdány tři hlasy, všechny pro KDU-ČSL. Absolutního vítězství dosáhla také KSČM v marockém Rabatu - odevzdán byl jediný hlas, a to právě pro komunisty. Je tohle ještě tajná volba? Naopak v Pchongjangu získala všechny (tři) hlasy pravice.

3 komentáře:

  1. Pry zamichalo, o 90 hlasu ziskala o kreslo navic na ukor VV ODS, pricemz rozhodly az posledni spocitane hlasy z Parize.

    OdpovědětVymazat
  2. Tehdy o 100. křeslu pro Topolánkovu koalici rozhodly hlasy vojáků z Kuvajtu.

    OdpovědětVymazat
  3. S tym Rabatom to je sranda - uz sme planovali, ze v oktobri bude Vilma volit tam (kedze sme uz mali naplanovanu dovolenku v Maroku), to by KSCM spadla minimalne na polovicu percent:-)

    OdpovědětVymazat