pátek 6. února 2009

Bojíte se předlužení? Emigrujte před ním!


Dubaj je dalším místem, kde můžeme očekávat prudký pokles cen nemovitostí.

V Dubaji žije 864 tisíc obyvatel s domácím občanstvím a 3,62 milionu přistěhovalců, včetně mnoha ze západní Evropy a USA. Řada z nich si koupila nemovitosti jako investiční příležitost a teď je nemohou splácet.
V západním světě člověku v takovém případě člověku obvykle stačí odevzdat klíče od domu, na který je hypotéka vypsaná. V Dubaji ale platí šaría, takže tresty za porušení finanční kázně jsou poněkud vyšší. Už odmítnutí šeku pro nedostatek peněz na účtu se trestá vězením.

Předlužení cizinci to v Dubaji řeší rychlým odletem ze země. Dubajská policie prý v posledních měsících zajistila na dubajském mezinárodním letišti více než 3000 opuštěných aut. Většina z nich měla klíčky v zapalování, v některých ležely přečerpané kreditní karty nebo omluvné dopisy.

3 komentáře:

  1. A to jsou ještě šťastlivci, že roha vzít můžou. Sousední Katar má pro držitele pracovních víz výjední doložky, takže bez vědomí zaměstnavatele neupláchne ani myš.

    OdpovědětVymazat
  2. V USA kdyz ztratis praci a jsi na pracovnim vizu, vetsinou ztracis i to vizum. Moji spolupracovnici, co delali v Enronu, povidali, ze vetsina cizincu proste dojela na Houstonske letiste, nechali klice v zapalovani a odleteli. Nechali za sebou taky domy, Enron byl velmi stedry v rozdavani akcii (ktere ale nemohly byt lehce prodany), takze vetsina rucila za dum temi akciemi:-).

    OdpovědětVymazat
  3. Vite nekdo, nakolik se tohle tyka cizincu a bank v CR?

    OdpovědětVymazat